Nawigacja
Strona główna
Pobieralnia
Artykuły
Forum
Kanał YT
Kontakt
Wymiana buttonów
Centrum Tłumaczeń
Projekty
Powitanie
Nie muszę chyba nikomu mówić, że strona padła. Ale nie martwcie się - spolszczenia do starych przygodówek wciąż powstają! Wszelkich informacji szukajcie na grajpopolsku.pl
Wszystko kiedyś się kończy... bemberg, 30. 08 14
Nie muszę chyba nikomu mówić, że strona padła. Ale nie martwcie się - spolszczenia do starych przygodówek wciąż powstają! Wszelkich informacji szukajcie na grajpopolsku.pl
Spolszczenie The Dig Rael, 27. kwiecień 12
Parę dni temu miało premierę spolszczenie do kolejnej przygodówki Lucas Arts - The Dig. Bardzo wyjątkowy jak na to studio tytuł zasługiwał od dawna na spolszczenie, które powstało dzięki wielu osobom (w kolejności alfabetycznej: bemberg, Hibernatus, Inforthekill, Johnny, Kociołek, Manuel Czaszka, mziab, Rael, twig oraz Urszula). Serdecznie zapraszamy do ściągania oraz dzielenia się opiniami.
Premiera The Secret of Monkey Island 2: Zemsta LeChucka PL Rael, 08. luty 12
Przed wami długo oczekiwane spolszczenie. Chciałbym bardzo mocno zaznaczyć, że jest to wersja beta, i bardzo proszę o przesyłanie zauważonych błędów na adres: ronzbig1@o2.pl. Oczywiście osoby, które aktywnie pomogą przy betatestach mogą liczyć na miejsce w creditsach i zapewniony szybszy dostęp do kolejnych spolszczeń przy zamkniętych betatestach przyszłych projektów. Miłej zabawy!

PS Spolszczenie działa wyłącznie ze starą wersją gry z 1991 roku.

Link do spolszczenia
Monkey Island 2 Manuel Czaszka, 25. grudzień 11
Ahoj!

Zakończyły się już beta testy, zakończyła kolejna korekta. Tekst w chwili obecnej na chwilę przejął Rael, niewykluczone że zrobimy jeszcze jeden beta test, dla pewności. Niemniej tłumaczenie jest już w bardzo dobrym stanie i można powiedzieć, że jest to wersja R.C.

Uzbrójcie się jeszcze w odrobinę grogu i cierpliwości!
Monkey Island 2 PL Manuel Czaszka, 11. grudzień 11
Ahoj, kamraci!

Zakończona została korekta Monkey Island 2 i spolszczenie wypływa na Ocean Beta Testów. Jeszcze trochę i dopłynie do bezpiecznych portów Waszych PC-tów!

Monkey Island 2 Manuel Czaszka, 07. listopad 11
Pewnie wielu z Was straciło już nadzieję i przestało liczyć na wydanie spolszczenia drugiej części Wyspy Małp. Nie wszystko jednak stracone.

Dziś ja, Manuel Czaszka, być może znany niektórym spośród Was drodzy Użytkownicy, otrzymałem pliki polonizacji i rozpoczynam korektę. Pomaga przy niej mziab, który już skonwertował skrypt do formatu OmegaT.

Powiem Wam, że przeglądając skrypt mogę zapewnić, że jest na co czekać. Czekajcie, opłaci się.
Spolszczenie Zak McKraken Manuel Czaszka, 06. listopad 11
Niedawno Johnny zakończył prace i po raz pierwszy przedstawił swoje kolejne tłumaczenie. Wcześniej mieliśmy okazję zagrać w jego Świat Dysku.

Zak McKracken and the Alien Mindbenders jest dość leciwą przygodówką, jednak łatka którą właśnie publikujemy może zachęcić Was do sięgnięcia po nią.

Spolszczenie obejmuje cały tekst, czcionkę i część grafik, zaś na forum Grajpopolsku.pl dowiecie się więcej o projekcie.
Paczkę pobierzecie klikając bezpośrednio tutaj lub wchodząc do naszej pobieralni.

Nie zapomnijcie podzielić się swoimi wrażeniami z gry!
Spolszczenie Beneath a Steel Sky Manuel Czaszka, 06. listopad 11
Widzę zło! Zło zrodzone głęboko pod miastem, z dala od światła dnia! Rośnie w siłę pod osłoną nieba ze stali.

Przygodówki na silniku scumm mają niewątpliwie szczęście do tłumaczeń. Oto światło dzienne ujrzała, dotąd kryjąca się pod stalowym niebem, polska wersja Beneath a Steel Sky.

W skład powołanego na potrzeby projektu wchodzą:
Tłumaczenie: Machiner, Manuel Czaszka, Rael
Narzędzia: mziab, twig
Korekta: Manuel Czaszka, mziab
Testy: bemberg, Johnny

Ponadto, gra jest dostępna do pobrania za darmo, co w połączeniu z polonizacją daje wiele godzin świetnej zabawy całkowicie po polsku.
Escape from Monkey Island PL, czyli Ucieczka z Wyspy Małp Rael, 16. 09 11
Witam wszystkich po długiej przerwie, i zapraszam do przeczytania kilku słów o kolejnym projekcie tłumaczenia gry z serii Monkey Island, co prawda nie wykonanym przez naszą grupę, ale któremu gorąco kibicujemy.

"Nazywam się tirey93 i od kilku miesięcy zajmuję się projektem pt. Ucieczka z Wyspy Małp. Jestem nowicjuszem, to mój pierwszy większy projekt. Początki były trudne, ale było warto, ponieważ moje spolszczenie ma już najgorszą część za sobą. Tłumaczenie zostało ostatecznie zakończone jakiś tydzień przed końcem wakacji.
W czasie tego 6-miesięcznego okresu pomogło mi wiele osób. Nie można tutaj zapomnieć np. o Kociołku, twigu, Raelu, Johnnym, lukisie, vaapu, Zagadce, Manuelu, bembergu i całym forum GPP. O konkretnych postępach przeczytacie w rozwinięciu."


Premiera Loom CD Rael, 16. maj 11
Spolszczenie do Loom CD trafiło do pobieralni. Chciałbym bardzo podziękować Vickowi za pomoc przy betatestach. Serdecznie zapraszamy do ściągania.
Betatesty Loom CD Rael, 06. marzec 11
W oczekiwaniu na spolszczenie do Monkey Island 2 zapraszamy wszystkich zainteresowanych do betatestów Loom w wersji CD. Chętni proszeni są o kontakt na adres ronzbig1(at)gmail.com, gdzie (at) należy zastąpić @.

Liczymy na waszą pomoc!
ScummPL theme by mrmartin City page theme style by Frosty Orginal theme by Si-Fuion